Alatura-te echipei noastre

CONSTRUIEȘTE-ȚI CARIERA ALĂTURI DE NOI!

APAN Top Selection este parte a Grupului APAN, cu o experiență de peste 30 de ani în a livra clienților servicii de mobilitate. APAN este dealer autorizat pentru 10 mărci auto, iar în portofoliul nostru poți regăsi atât mașini noi cât și mașini rulate. Peste 50.000 de automobile livrate și tot atâția clienți care ne-au acordat încredere sunt Mereu în Mișcare. O echipă formată din 450 de profesioniști, în 5 locații din țară, livrează zilnic servicii de încredere clienților noștri.

Dacă ești o persoană dedicată și perseverentă te așteptăm în echipa APAN Top Selection.

Partenerul ideal este o persoană conectată în zona de influență. Poate avea:

  • Abilități de comunicare si negociere
  • Experienta de vânzări în domeniul auto
  • Inițiativă
  • Orientare către atingerea obiectivelor
  • Cunoașterea pieței auto
  • Cunoștințe de operare PC
  • Permis de conducere categ. B.
  • Capacitatea de a lucra independent

Descrierea jobului

  • Prospectarea pieței auto și identificarea potențialilor clienți
  • Contactarea clienților și stabilirea de întâlniri cu aceștia
  • Cunoașterea produselor și serviciilor și prezentarea acestora
  • Consilierea clienților pentru alegerea produselor potrivite
  • Menținerea unei atitudini pozitive și prietenoase
  • Identificarea și atragerea de noi clienți
  • Desfășoară activități de prospectare a pieței
  • Întocmirea de rapoarte specifice activității

Ce oferim

  • Suport in vânzări cu o echipa de profesioniști (call center, marketing, back office, buy-eri, echipă de vânzări)
  • Sisteme informatice pentru optimizarea proceselor de vânzare de la distanță
  • Stocuri de mașini prezente în Iași, Galați, Brăila și București
  • Oportunități de vânzări dar și de achiziții auto rulate
  • Sistem de lead generation și lead management pentru extinderea oportunităților de vânzare
  • Campanii de marketing ce susțin acțiunile de lead generation
  • Logistica necesară în desfășurarea activității de vânzări si achiziții auto
  • Perioadă de inducție cu training
  • Sistem de bonusare pentru vânzările si obiectivele realizate

  • Efectuarea lucrărilor de întreținere și reparație a vehiculelor
  • Completează fișa de manoperă și comandă conform instrucțiunilor de lucru specifice
  • Efectuează diagnosticarea vehiculelor din punct de vedere mecanic
  • Stabilește necesarul de piese pentru efectuarea reparației
  • Solicită la magazie piesele necesare pentru reparatiile menționate în comandă
  • Verifică prin autocontrol calitatea lucrărilor efectuate
  • Utilizează echipamentele de măsurare și testare
  • Respectă normele de protecție și securitate a muncii
  • Înțelege obiectivele firmei și este rezilient în condiții de stres
  • Lucrează în echipă și este comunicativ
  • Are cunoștințe de specialitate

Descrierea jobului:

  • Este o persoană încrezătoare, implicată, care gestionează eficient timpul de lucru
  • Participă activ la rezolvarea sarcinilor de echipă
  • Dezvoltă politica de fidelizare a clienților existenți și oferă suport în îmbunătățirea bazei de date
  • Cunoaște produsele și serviciile din portofoliu pentru a le putea prezenta persuasiv clienților
  • Asistă și urmărirește procesul de vânzare până la finalizare
  • Menține relații de lungă durată cu clienții după finalizarea vânzării și dezvoltă un parteneriat pe termen lung
  • Genstionează cererile cliențiilor din Social Media și de pe chat-ul integrat în site-ul companiei
  • Are abilitatea de a crea rapid conexiuni
  • Are gândire critică și este orientat spre rezolvarea problemelor
  • Are capacitatea de adaptare la schimbare

Mașini livrate recent. Mulțumim pentru încrederea acordată.

Am înțeles.

Ne găsești oriunde online, dar și în 5 orașe: București, Brăila, Galați, Iași, Suceava

Vezi locațiile.